Späť HK DIRECT BYTČA 

Tatry v lete.

Text a foto: Pišta Dobrucký


15.8.2015 sme s Luckou využili predpoveď na pekné dopoludnie. Pár minút po štvrtej ráno sme už stáli pred chatou pod Soliskom, kde sme sa dobre vyspali (pozdravujeme miestnu partiu!) a nastupovali na túru, lebo malo okolo dvanástej "spŕchnuť". Zostúpili sme žľabom za Predným Soliskom dolu do doliny.
Vybrali sme si VHT cez Štrbský Štít. Nástup z jeho JV strany žľabom, zostup JZ suťovým svahom. Zárez k vrcholovému hrebeňu je výživnejší než sa zdá, určite to nie je CH-1. Pri zostupe sa začali zbierať mráčky. Cesta na Bystrú lávku nám zabrala asi 10minút. Behom Furkotkou späť na chatu, 10minút pred chatou nás dostihla búrka s krúpami. Dostali sme malú akupunktúru, ale aspoň budeme zdraví. Pán ktorý dostal elektrošoky na Kriváni je tiež snáď v poriadku.


 
                         
      

29-30.8.2015 - Dračí víkend.
Dve noci, jedna krajšia ako druhá. Dva dni, druhý krajší ako prvý. S kamarátom Maťom sme v Zlomiskovej doline vyliezli v sobotu cestu Mátray-Neumann na vežičku vedľa Malej dračej hlavy. Pekná cesta s dvoma miestami A1, vyliezli sme voľne OS. Prvá dĺžka je spoločná s cestami Relaxačný kút a Kadášiová-Kohn-Sobota. Z vrcholu vežičky opatrný zostup 15m na východ do malého sedielka a z neho na jedno zlanenie až do trávy v Kotlinke pod Dračím sedlom.

Na druhý deň sme si vybrali cestu na Malý Dračí zub - Flinstonovci a drak. Maťo už bol piatym dňom v Tatrách a chceli sme nejakú oddychovku. Cestou sme prefičali za 2 hoďky. Naviazaní na krátko sme ďalej postupovali hrebeňom, až na vrchol Dračieho Štítu. Odtiaľ klasicky zlaniť 8m do vyšného Dračieho zárezu, kde ďalším zlanením z regulérneho štandu, asi 25m až na terasku, z ktorej už pohodlne na lávku Vysokej.

Horám zdar!


                             
      Flinstonovci a drak                                           Matray-Neumann        
          
 
                                    
 

c