prestavba steny (júl 2001)
Text a foto: Heňa Vajdová

To, o čom sa už dlhú dobu (tzn. nejednu zimu) hovorilo, sa napokon stalo skutočnosťou. Začali sme s rozširovaním našej umelej lezeckej steny v telocvični gymnázia.

Ono sa to začalo vlastne už podstatne skôr, a to zháňaním tzv. financií od kade koho (teraz sa im hovorí SPONZORI... ) :-). Keď sme už mali čosi v hrsti (resp. na účte), prišlo na rad obstarávanie materiálu. Po dohode s p. riaditeľkou (čo sa teda tiež riadne dlho vlieklo - Chvála nášmu KAPITÁNOVI!), sme sa v polovici júla chopili vŕtačiek, kladív, skrutkovačiek, flexiek, buldogov, ... a HURÁÁÁ do práce!
Podľa vypracovaného projektu p. Ing. Vajdom :-) sme rozvŕtali stenu ako ementál (ale nie pre myši, ale pre konštrukciu). Na preglejky sa nahadzovali buldogy, na steny profily... Robota šla ako po masle, pomáhal, kto mohol a vládal a mal čas. No a po dvoch týždňoch snaženia sa, nadávania a naťahovania sa bola stena na vlastných nohách (vlastne konštrukcii) :-).

Takže, po záverečných čistiacich prácach prevažne naším ženstvom (majú v tom predsa len lepšiu prax) je stena pripravená prijať tie najlepšie chyty a zaťažovanie tými najžhavejšími...PRESTAVBU STENY PODPORILI:

ALPHA ŠPORT ŽILINA
ASIO SK s.r.o.
ASTEL ELEKTRO
KINEX - EXIM s.r.o.
GYMNÁZIUM BYTČA
ESPRESSO JADRAN
ING. MILAN MIKUŠ
MESTO BYTČA
PASAMETER
REŠTAURÁCIA U PALATÍNA
SLOVENSKÝ HOROLEZECKÝ SPOLOK JAMES
TECHNOMETAL
ŽELEZIARSTVO DRUŽKOVSKÝ